برپاداشتن نماز

  • در زیارت امام حسین علیه السلام این عبارت را می خوانیم : شهادت می دهم که شما نماز را بر پا داشتی ، و زکات را پرداختی ، و امر به معروف و نهی از منکر نمودی » (1) همانگونه که ملاحظه می شود در متن زیارتی که برای امام حسین علیه السلام وارد شده است ، زائر ایشان گواهی می دهد که امامی که به زیارتش نائل شده  امامی است که پیش از هر کاری ، امر خدا را اطاعت نموده  و اگر جان خویش را هم در طبق اخلاص نهاده و در راه خداوند به شهادت رسیده است برای برپا نمودن نماز وسایر واجبات الهی بوده است ، واینکه "نماز" را پیش از زکات و امربه معروف ونهی از منکر ذکر نموده است بخاطر اهمیت وجایگاه نماز می باشد .
  • از این رو می بینیم ، امام حسین علیه السلام در ظهر عاشورا در گرماگرم نبرد با دشمن ، نماز را به جماعت بر پا نمود (2) و این نشان دهنده ی اهمیت اقامه ی  نماز ، حتی در چنین شرایطی است ، وقتی پیرو مکتب اهل بیت علیهم السلام از راه دور ونزدیک امام خویش را زیارت می کند و با چنین جملاتی روبرو می شود ، به اهمیت بر پا داشتن نماز وسایر تکالیف الهی توجّه نموده و تلاش می کند از امام خویش که در این مسیر به شهادت رسیده پیروی کند و در زندگی نماز وعبادت خداوند را چیز کمی به حساب نیاورد ، زیرا می داند امام خویش ، برای همین موضوع جان خویش را در طبق اخلاص نهاد تا واجبات الهی در جامعه مورد عمل قرار گیرد .

---------------------------

1-بحار الانوار،ج‏98،ص:330

2-تاریخ الأمم و الملوک ،ج‏5،ص:439


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: نماز ,امام ,خویش ,السلام ,الهی ,اهمیت ,امام خویش ,حسین علیه ,علیه السلام ,امام حسین ,واجبات الهی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لبخند صورتی :) دانلود بازی .... فروش برند تولیدی نان خرید و فروش قارچهای میکروسکوپی، قارچ-ریشه، اندوفیت، خوراکی و دارویی. مجله ی تفریحی مــــای آر بــــی تیــ